Poslechl jsem si Protivnou učitelku

Znáte to, když ve vás něco je, chtěli byste to říct, ale nemůžete. Kolikrát nechcete, ale tentokrát spíš nemůžete, protože se jedná o abstraktní pocity, neboť je pracné je vůbec nějak uchopit, a museli byste ze sebe vysypat řadu problémů, se kterými nechcete vlastně ani ostatní otravovat. Nechcete nakazit ostatní. Pokud někoho zajímá, co si učitelé prožívají, asi si rád poslechne tuto influencerku.

Co bych k tématu dodal?

Já si myslím, že to jaký kdo je učitel, hodně rozhodují jeho vzory. Zároveň si ale nemyslím, že extrémní emoce negativní i pozitivní jsou dobré zkušenosti pro učitelskou profesi. Avšak pokud společnost hledá pouze zážitkovou edukaci, tak prostě jen přizpůsobujeme systém generaci, ze které se vytratí lidi s vůlí. Lidi začnou odmítat standardy a normalizovanou výuku. A proč? No protože každej žák je jinej a každej žák má jinou motivaci k učení. No a my si idealizujeme, že všechny to musí bavit.

Foto z Pexels.com od Maxe Fischera

Napsat komentář